Aktualności

SPARING(subiektywnie)

• autor: jarecki1973, 2014-02-26 00:54

Witam

W dniu 28.02.2014 o godzinie 17:00 w Częstochowie rozegraliśmy sparing z drużyną Rakowa Częstochowa.

Piłkarze z Częstochowy dali Naszym pociechom lekcję poglądową gry w piłkę.

Pierwsza połowa meczu to absolutna dominacja gospodarzy którzy z Naszych chłopców co rusz robili wiatraki. To co pokazali Częstochowianie jeśli chodzi o rozgrywanie piłki, przegląd sytuacji wyjście na pozycję czy wreszcie komunikację między sobą to po prostu Klasa. Nasi chłopcy próbowali ale samotne szarże na nic się zdawały przy świetnie zorganizowanym przeciwniku. Pierwsza połowa meczu to klęska wynik 7:0 dla gospodarzy. Kolejna odsłona meczu z każdą minutą wyglądała lepiej co prawda znów straciliśmy bramkę zaraz na początku ale chłopcy po szoku jakiego doznali powoli zaczęli się rozkręcać mniej było strat więcej ambitnych wślizgów czy walki bark w bark wreszcie zaczęły funkcjonować podania i szybkie rozgrywanie piłki oraz presing na połowie rywala. Chłopcy zaczęli sami z siebie prawidłowo kryć przeciwnika i nie pozwalać mu swobodnie rozgrywać piłki. Taka postawa zaczęła przynosić efekt tworzyliśmy coraz groźniejsze sytuacje i w końcu padła bramka w końcówce kolejna z rzutu wolnego. Stworzyliśmy kilka groźnych sytuacji wynik mógł być korzystniejszy. Ostatecznie druga połowa zakończyła się wynikiem 4:2 dla Gospodarzy a cały mecz 11:2.

Sparing należy uważać za bardzo wartościowy ponieważ zagraliśmy z drużyną która wygrała Tymbark Cup w województwie Śląskim, świetnie zorganizowanym zespołem, Nasi chłopcy w drugiej połowie zagrali znacznie lepiej niż w pierwszej co może oznaczać że albo do meczu na początku nie podeszli całkiem poważnie i myśleli ze znów lekko sobie wygrają, albo są na tyle dobrze przygotowani kondycyjnie że z silniejszym rywalem mogą powalczyć grając do ostatniej minuty, albo w drugiej połowie odezwała się podrażniona duma i nie chcieli zejść z boiska bez zdobyczy bramkowej.Wszystkie wymienione wyżej powody świadczą o sporym potencjale Naszej drużyny i o wielkiej pracy jaką muszą chłopcy wykonać żeby móc grać z najlepszymi i wygrywać.

Taka luźna uwaga o ile dobrze pamiętam to pierwszy sparing pod wodzą Trenera Majewskiego graliśmy z Zagłębiem Sosnowiec i wynik był 11:1 dla Zagłębia niech to będzie pozytywny prognostyk.